עוגת איגלו

עוגת גבינה ושוקולד

וואו! עבר המון זמן מאז הפוסט האחרון. למרות שאני עסוקה רוב הזמן באפייה וברקיחת מתוקים חדשים, בשל העומס והעיסוקים השונים לא הצלחתי לעדכן פוסט חדש בחודש האחרון, ובחיי שהתגעגתי.

אז כדי לפצות על תקופת ההעדרות הבאתי איתי עוגה. ולא סתם עוגה, אלא עוגה חגיגית, מרשימה, עתירה בשמנת והקצפות, אבל יחד עם זאת זאת אחת העוגות הכי קלות להכנה ביחס לתוצאה שהיא מניבה. אין כאן אפייה, אלא רק קצת סידור קפדני של השכבות, וזהו כל העניין.

אני מניחה שרובכם מכירים את עוגות הבומב. אותן עוגות מוס שמכינים בתבנית של חצי כדור. גם כאן העקרון הוא דומה, אבל אופן סידור השכבות קצת שונה, והבסיס נמצא למעשה בראש העוגה. את ההשראה לעוגה הזו קיבלתי מקינוח איטלקי ששמו Zuccotto ומקורו בפירנצה. משמעות השם היא "דלעת קטנה", על שם התבנית בה מכינים את העוגה ויש כאלו שסבורים שהצורה ניתנה לה בהשארת ה"דאומו" – הקתדרלה המרכזית של פירנצה. (עכשיו הייתה אמורה להיות כאן תמונה שלי במרפסת הדאומו בפירנצה, אבל לצערי היא צולמה בתקופה הפרה-היסטורית טרם עידן המצלמות הדיגיטליות. במקום זה קבלו צילום נוסף של העוגה, נראה לי שזה עדיף …)

עוגת גבינה ושוקולד

במקור את העוגה הזו מכינים מעוגת ספוג המושקת בנדיבות בליקר. העוגה המקורית מלאה בקרם פטיסייר ושמנת מתוקה ובשילוב של תמצית ושבבי שקדים, ומגישים אותה חצי קפואה. אני החלטתי להפוך את העוגה הזו לעוגת גבינה לכל דבר, ובמקום שימוש בעוגת ספוג השתמשתי בבישקוטים. שילבתי מלית מפנקת של שוקולד ושל קציפת גבינה רוויה באייריש קרים. את הגרסא הזו אין צורך להקפיא, אלא רק לאפשר לה להתייצב היטב בקירור, ורק אח"כ לחתוך ממנה פרוסה נדיבה ולהתענג. התלבטתי איך לקרוא לה בשם, ולבסוף בזכות החברים בדף הפייסבוק החלטתי שהכי הולם אותה "עוגת איגלו", גם בשל המראה הלבן והצח, וגם בגלל התחזיות לסופ"ש לבן. אבל כמה דיבורים?! בואו נתחיל –

עוגת גבינה ושוקולד

מתחילים מהתבנית. כדי להכין את העוגה הזו, יש צורך בתבנית בצורת חצי כדור. ניתן להשיג תבניות כאלו בחנויות לציוד לבישול ואפייה, אבל אם לא בא לכם להשקיע, אפשר להכין אותה גם בכל קערה רגילה אחרת, רצוי כזו שהבסיס שלה צר ככל שניתן. את התבנית משמנים היטב, ומניחים בפנים ניילון נצמד, כאשר הוא גולש מעט החוצה מדפנות התבנית. זה כמובן יעזור לחילוץ קל ופשוט של העוגה.

עוגת גבינה ושוקולד

טובלים בישקוטים בתערובת של חלב ושל אייריש קרים. את הבישקוטים טובלים טבילה קצרה של 2 שניות בלבד מכל צד, ולא יותר. אני מצאתי שיותר נוח לעבוד עם בישקוטים חצויים. מסדרים את הבישקוטים צמוד ככל שניתן זה לזה. גם אם בהתחלה נראה שישנם רווחים גדולים מידי, אל דאגה. הבישקוטים מתרככים, וניתן לדחוס אותן זה אל זה בעדינות לצמצום הרווחים.

עוגת גבינה ושוקולד

ממשיכים לסדר את הבישקוטים עד שכל התבנית מכוסה בשכבה אחידה. במידת הצורך, ניתן לחתוך מהבישקוטים חתיכות בגדלים שונים, כדי להתאים אותם לשטח הקיים. דוחסים בזהירות ובעדינות את הבישקוטים. זהו, סיימנו עם החלק הכי מורכב של הכנת העוגה.

עוגת גבינה ושוקולד

ועכשיו למליות – מתחילים עם מלית השוקולד. לתוך גנאש שהכנו, מקפלים פנימה שמנת מתוקה מוקצפת, עד לקבל מעין מוס שוקולד

עוגת גבינה ושוקולד

את מוס השוקולד מורחים בשכבה אחידה על גבי הבישקוטים. אפשר לעשות את זה עם מרית, אבל אני מצאתי שהכי נוח דווקא עם כפית קטנה, שמצליחה בקלות ובעדינות להגיע לכל שקע וקימור.

עוגת גבינה ושוקולד

 מכניסים בינתיים את היצירה שלנו למקרר להתייצבות קלה, ומכינים את מלית הגבינה – להכנת קרם הגבינה פשוט מקציפים יחד את הגבינה, שמנת מתוקה, אבקת סוכר ואייריש קרים, עד שמתקבלת תערובת דמוית קצפת סמיכה.

עוגת גבינה ושוקולד

ממלאים את השקע של העוגה בקרם הגבינה, כך שיגיע לקו שווה עם הקצה של הבישקוטים. אם נשאר מעט מהמלית הלבנה, שמרו בקירור, ניתן להשתמש ביתר לשם ציפוי העוגה.

עוגת גבינה ושוקולד

מכסים את העוגה בניילון נצמד ומעבירים לקירור למשך לילה, כדי לאפשר התייצבות וספיגת טעמים.

עוגת גבינה ושוקולד

למחרת מוציאים את העוגה מהקירור והופכים בזהירות על גבי צלחת הגשה, ו…. טדאאאאם! האיגלו שלנו מוכן!

כעקרון העוגה בשלב הזה מוכנה. אפשר לפדר אותה במעט אבקת סוכר (או קקאו, אם אוהבים) ולהגיש אותה כפי שהיא. אני הרגשתי שחסרות לה קצת קלוריות, וש "קצת" שמנת מתוקה לא תזיק כאן, ולכן הקצפתי שמנת מתוקה עם שארית מלית הגבינה, וציפיתי את העוגה מבחוץ.

עוגת גבינה ושוקולד

וגם כדי שלא יחסר, המסתי בזריזות מעט שוקולד עם שמנת מתוקה, ויצקתי על קודקוד העוגה

עוגת גבינה ושוקולד

עוגת איגלו

לתבנית חצי כדור בקוטר 20 ס"מ ובנפח 2 ליטר.

שימו לב – הכמויות מותאמות לשימוש בתבנית בקוטר ובנפח המצוינים, בשימוש בתבנית בגודל אחרסביר להניח שהכמויות לא יתאימו.

לבסיס

2 חבילות (200 גר') עוגיות בישקוטי

1/2 כוס (125 מ"ל) חלב

1/4 כוס (60 מ"ל) אייריש קרים

לשכבת השוקולד

200 גר' שוקולד מריר שבור לקוביות או במטבעות (הערה חשובה: יש להשתמש בשוקולד בעל 56% מוצקי קקאו לפחות, אחרת התערובת מתקבת נוזלית מידי)

2 מיכלים  (500 מ"ל) שמנת מתוקה

למלית הגבינה

2 מיכלים (450 גר') גבינת שמנת 30%

1 מיכל (250 מ"ל) שמנת מתוקה

1/4 כוס (60 מ"ל) אייריש קרים

6 כפות (90 גר') אבקת סוכר

לציפוי

3/4 מיכל (180 מ"ל) שמנת מתוקה

2 כפות (30 גר') אבקת סוכר

לעיטור שוקולד

50 גר' שוקולד מריר שבור לקוביות או במטבעות

50 מ"ל שמנת מתוקה

מתחילים בהכנת שכבת השוקולד

בקערה חסינת חום מניחים את השוקולד. מביאים מחצית מכמות השמנת המתוקה (מיכל – 250 מ"ל) לרתיחה ויוצקים מיד על גבי השוקולד, כך שיכוסה היטב. מניחים לתערובת למשך כדקה. מערבבים היטב עד לקבלת תערובת אחידה וקלה. מניחים לגנאש להתקרר לטמפ' החדר.

מרפדים את התבנית

משמנים את תבנית החצי כדור (או הקערה), ומצמידים אליה ניילון נצמד, כך שיגלוש אל מעבר לשוליה.

יוצקים לקערית את החלב והאייריש קרים ומערבבים היטב. טובלים בכל פעם בתערובת החלב בישקוט אחד למשך 2 שניות בלבד מכל צד, ומרפדים את התבנית כך שתצופה בשכבה אחידה של בישקוטים. ניתן לשבור את הבישקוטים לגודל הרצוי. דוחסים בעדינות את הבישקוטים כדי להצמידם היטב ועל מנת למלא חללים קטנים אם נוצרו.

ממשיכים בהכנת שכבת השוקולד

אם הגנאש הגיע לטמפ' החדר, אפשר להמשיך בהכנת שכבת השוקולד. בקערת המיקסר מקציפים את המיכל הנוסף (250 מ"ל) של השמנת המתוקה לקצפת יציבה. מקפלים כ – 1/3 מכמות הקצפת לתוך השוקולד, ולאחר מכן את כל היתר, עד לקבלת תערובת אחידה. אין צורך לשטוף את קערת המיקסר והמקצף. מורחים בעדינות את מלית השוקולד על גבי הבישקוטים, כך שיצופו בשכבה אחידה (הכי קל ונוח בעזרת כפית).

להכנת מלית הגבינה

באותה קערה בה הקצפנו את השמנת המתוקה, מקציפים יחד במהירות  גבוהה את הגבינה, השמנת המתוקה, אבקת הסוכר והאייריש קרים עד לקבלת קרם סמיך ויציב (הזהרו מהקצפת יתר – המלית מוכנה כאשר מרימים את המקצף, התערובת לא מטפטפת חזרה אל הקערה). ממלאים את השקע של העוגה במלית הגבינה, כך שתגיע עד לקו אחד עם הבישקוטים. אם נותרה מלית, עוטפים בניילון נצמד ושומרים בקירור. מכסים את העוגה בניילון נצמד ומעבירים למקרר למשך לילה.

לציפוי ועיטור

למחרת מחלצים את העוגה מהתבנית – מניחים צלחת על גבי התבנית והופכים אותה בזהירות. לרוב העוגה פשוט מחליקה לצלחת, אבל במידת הצורך ניתן להיעזר בניילון הנצמד ולמשוך את העוגה בעדינות. מקציפים את השמנת המתוקה ואבקת הסוכר (ואם נותרה מלית גבינה מוסיפים גם אותה) לקצפת יציבה. בעזרת מרית מוחים בשכבה אחידה על גבי העוגה. שומרים בינתיים בקירור.

מניחים בקערית את השוקולד הקצוץ ומוסיפים את השמנת המתוקה. ממסים יחד במיקרוגל עד לקבל תערובת חלקה ואחידה. מקררים מעט. יוצקים על גבי קודקוד העוגה ומניחים לציפוי השוקולד לזלוג באופן חופשי.

העוגה נשמרת בקירור עוד 5 ימים נוספים.

מומלץ להגיש עם תותים טריים.

עוגת גבינה ושוקולד

(שנייה אחרי שהתמונה הזו צולמה, ישבתי כבר עם כוס הקפה הזו ופרוסת העוגה הענקית. טעיםםםם!!)

 

סופ"ש לבן ונפלא לכולם!

אגב, אמנם נעדרתי מהבלוג המון זמן, אבל הטור ב"מאקו" המשיך להתעדכן כרגיל בהמון מתכונים חדשים ונהדרים. אל תחמיצו!

אוכל טוב

 

 

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

88 תגובות to “עוגת איגלו – עוגת גבינה, אייריש קרים ושוקולד”

 1. מאת אורנה:

  שאלוהים יעזור לי! נשארתי ללא מילים..וואו, פשוט וואו!

 2. מאת יובל:

  יואוו שלמות!! חייב לנסות מתי שהוא

 3. מאת טל:

  נראה מדהים במיוחד! עוד מעט יש לי יום הולדת, אני מזמינה אחת כזאת!

 4. תמיד רציתי לדעת איך עושים את האיגלו הזה. בשיעור עוגות ראווה שהיה חלק מקורס הקונדיטוריה המורחב שעברתי לימדו אותנו , אבל את יודעת איך זה, זה שאת לומדת לא אומר שאכן תעשי את זה, כי בדרך יש עוד ועוד עוגות שאת רושמת לך כמאסט, אבל עכשיו הזכרת לי ככה בבום שאני עוד חייבת לעצמי את ההכנה הזו, ו… איך שבר, הבן החייל האמיץ והחתיך שלי חוזר משבוע המלחמה שלו בשטח – העוגה הזו שלך , תחכה לו במקרר.
  אז תודה בשמי ובשמו וגם בשם האחרים והאבא שלו שמן הסתם ייהנו גם מהתוצרים.
  אמרתי לך כבר שאני מתה עליך?

 5. מאת מעין:

  מהמם! נראה יפה ביותר ומעורר תאבון 🙂

 6. מאת מונגר:

  מקסימה העוגה הזו!! מתה על עוגות בומב!!
  והשם-הורס!!עוגת איגלו:-)

 7. WOW איזו יפה…..
  צילומים נהדרים עד מאוד.

  מגי

 8. מאת לימור:

  וואו, וואו איזו פצצה!!. האם לדעתך אפשר יהיה להשתמש בגבינה עם קצת פחות אחוזי שומן? או שזה מאסט גבינת שמנת..?
  תודה לימור

  תודה לימור!
  כיוון שבמקרה הזה היציבות של העוגה מאוד קריטית, ואין בה שום מייצבים כגון ג'לטין שיעזרו לה לעמוד יציב מלבד הגבינה, לא הייתי מחליפה את הגבינת שמנת בגבינה לבנה רגילה.
  הגבינה הרגילה עלולה להגיר נוזלים ולגרום להתמוטטות כללית…
  מצטערת.

 9. מאת מיה:

  מעלפת! חייבת לקנות בומב…

 10. מאת מירב:

  נראה מ ד ה י ם !!!!!!!!!!!!!!!!

 11. מאת עירית:

  לא נכון…זו אחת העוגות המהממות שראיתי..
  (מוותרת מראש בגלל כמויות השמנת… באסה לי).

  מהממם, פשוט מהממם!

 12. מאת key:

  אמנם אני עוקבת אחrייך בכל מקום אבל בדיוק אתמול חשבתי כמה עצוב לו לבלוג בלי עדכונים…
  את חושבת שהעוגה תהיה אהובה גם על הילדים?(בגלל האייריש קרים…)

  key

  תודה key!
  שאלה מצוינת, ואני יכולה לספר לך מהניסיון הביתי שלי – אצלנו הגדולה מאוד אהבה את העוגה ובעיקר את השכבה הלבנה עם האייריש קרים, ואילו הקטנה לא יכלה לגעת בעוגה רק בשכבת השוקולד… כך שאין לי ממש מסקנות חד משמעיות, זה מאוד תלוי בטעם האישי של הילד, אבל אני יודעת מניסיון עבר שילדים דווקא אוהבים שילוב של גבינה ואייריש קרים.
  מקווה שלא בלבלתי אותך יותר מידי…

 13. מאת אורלי:

  ואוווו נראה מדהים ויצירתי. משנה תוכניות ומכינה אותה לשבת. כל הכבוד!!!

 14. מאת ניצה הוכמן:

  העוגה נראית מדהימהההה!!אשמח אם תגידי איזה קוטר של קערה עגולה צריך והאם תוכלי גם לתת את המתכון המקורי עם קרם הפטיסייר (אנחנו מאוד אוהבים קרם פטיסייר) או שזה "רק" לרפד עם עוגת ספוג,להרטיב בליקר ,מעל קרם פטיסייר (מעורבב עם קצפת?) ומעל הכל קצפת ושברי שקדים?אנא עדכני,אם תוכלי.ושוב תודה נראה נפלא!

  ניצה תודה!
  אין לי מתכון ספציפי שעבדתי לפיו, אלא רק הרעיון הכללי.
  אני מצרפת לך מתכונים מהרשת להשראה, אבל כעקרון את מדויקת בהסבר שלך, כך בדיוק אמורה להיות העוגה.
  http://www.mangiabenepasta.com/zuccotto.html
  http://www.foodnetwork.com/recipes/giada-de-laurentiis/zuccotto-recipe/index.html
  http://italianfood.about.com/od/spoondesserts/r/blr0335.htm

  בהצלחה!

 15. מאת רונית:

  נראה מעולה. לבעלי יש יומולדת בשבוע הבא= נראה לי שאפנק בעוגה הזו בכייף

 16. מאת cooknbake:

  מדהימה! פשוט מדהימה!! רעיון כ"כ פשוט וכ"כ מרשים ויפה.
  והביצוע…. אין מילים!

  אלופה את!

  ♥♥♥

 17. מאת נירה:

  לו היית רואה את החיוך על פני למראה הדבר המושלם הזה…… נפלא.
  ואני שומרת את המתכון ליום שבו יבוא לי להתנסות , ושוב אלופה!!!!

 18. מאת סיוי:

  נשמור לאירוע מיוחד. או סתם להתפנקות…

 19. מאת ליאור:

  טעיייים!!! אוי כמה טעים!!!
  אני חייבת כבר לקנות לי תבנית בומב. די, י אפשר יותר בלי זה!!

 20. מאת רבקה:

  הי, נראה מושלם. אפשר להכין את זה גם בתבנית עגולה רגילה?

  כן, בודאי שאפשר. הכמויות מן הסתם יהיו שונות כיוון שהנפח אחר לחלוטין.
  בהצלחה!

 21. מאת dayan rhut:

  עילפון!!! נראה לי טעים ביותר!!ישר כוח
  שבת ברוכה לך!!

 22. מאת נועה:

  נראה מדהים וטעים . רוצה להכין אבל לא יודעת מה זה האייריש קרים ומאיפו קונים ??
  תודה

  תודה נועה.
  אייריש קרים הוא ליקר על בסיס של שמנת וויסקי.
  ניתן להשיג בכל החנויות שמוכרות שתייה חריפה, ולפעמים גם בסופרמרקט.
  בהצלחה!

 23. מאת ענבל:

  מהמם!

 24. מאת נועה:

  במה אפשר להחליף את האייריש קרים ??

  בכל ליקר אחר שאוהבים – ליקר קפה, שוקולד וכו'.

 25. מאת רויטל:

  הי שירלי!!
  אני גרה בחו"ל. כשאת כותבת גבינת שמנת, האם אפשר לדעתך גבינה למריחה "פילדלפיה"? (נראה לי שיש אותה גם בארץ.)
  לחילופין, האם יש גבינה אחרת שאפשר לשים? כמו מסקרפונה למשל? או שזה פוגם בטעם ובמרקם הקשיח וממש לא קשור לעסק?
  המון תודה, זה נראה מעולהההה

  הי רויטל, תודה!
  את יכולה להשתמש ב – Cream Cheese, פילדלפיה תהיה מצוינת. מסקרפונה במקרה הזה נראה לי שתתאים קצת פחות, אבל גם כן אפשרית.
  בהצלחה רבה, אשמח לשמוע איך יצא!

 26. מאת candace:

  What a gorgeous cake! ! I linked here from foodgawker, but there isn't a "translate" button at the top of my page. Do you happen to have this in English? If you do, and it's not any trouble, my email is candacegq28@hotmail.com.

 27. מאת שונט:

  היי מתוקה …
  התמונה/תמונות יותר נכון גמרו לפי להתפער….

  את ברמה גבוההההה מאוד מאוד יקרה שלי השילוב מקסים.
  ראיתי שמשהי חשבה כמוני
  ושאלה לגבי גבינת המסקרפונה היא לא מספיק יציבה?..אם אוסיף לה כף או שניים אינסטנט וניל ללא השוקולד האם זה אפשרי….?
  תודה רבה רבה
  נשיקות שונטי

  תודה שונטי מתוקה!
  המסקרפונה יציבה לחלטין, אפילו יותר מאש גבינת שמנת כיוון שאחוזי השומן שלה גבוהים.
  היא יכולה להתאם, אבל הייתי מוסיפה לקרם מעט יותר נוזלים (עוד מעט אייריש קרים).
  אין צורך בתוספת של מייצבים.
  בהצלחה!

 28. מאת עינב:

  טוב, קניתי הכל חוץ מאייריש קרים שלא מצאתי

  נראה לי שזו העוגה האחרונה שאני מכינה בזמן הקרוב, זה פשוט פשיטת רגל כל הגבינות האלו
  והשמנת רק עולה ועולה כל הזמן! 4 שמנת מתוקה… המקרר צוחק עלי
  אני בטוחה שזה יהיה שווה את זה 🙂

 29. מאת נועה:

  הכנתי אבל בשכבת השוקולד לא יצא מרקם של מוס יצא מרקם חלק למה ????

  נועה, ראי את תשובתי לערן (תגובה אחרייך).

 30. מאת ערן:

  היי חן,
  משום מה:
  1. כמות קרם השוקולד (הקצפת+הגנאש) הייתה כפולה ומכופלת ממה שהייתי צריך…
  2. המרקם יצא נוזלי ולא יבש ונוקשה כמו שיצא לך בתמונה..

  האם את בטוחה שצריך להשתמש ב-2 מיכלי שמנת מתוקה לשכבת קרם השוקולד??

  בתודה מראש,
  ערן.

  הי ערן,
  נשמע לי ממש מוזר. זהו קרם שאני מכינה באופן קבוע וניתן למצוא אותו במתכונים שונים שלי (זהו גנאש מוקצף, הקרם הכי פשוט וטעים בעולם).ואני בטוחה כמובן בכמויות המצוינות.
  יש כמה דברים חשובים בהכנה של הקרם הזה –
  השוקולד צריך להיות מריר עם אחוז מינימלי של כ – 50% מוצקי קקאו.
  הגנאש חייב להיות קר (טמפ' החדר) לפניי שמקציפים לתוכו את השמנת. בהוראות ההכנה צירפתי תמונה שלו, על מנת שיהיה אפשר לראות את מידת הסמיכות שלו, כבר בשלב הזה, טרם הוספת השמנת המוקצפת הוא כבר סמיך מאוד ולא נוזלי. במזג האוויר הנוכחי הוא מתקרר די מהר כשהוא בטמפרטורת החדר, אבל אפשר לזרז את זה ע"י קירור במקרר.זהו מאוד קריטי כי אם הגנאש חמים, הוא יגרום לקצפת להתפרק ולהפוך נוזלית.
  כמו כן, הקצפת צריכה להיות קצפת יציבה ולא רכה מידי.
  ואם בכל זאת פעלת לפי כל ההוראות ועדיין התערובת נוזלית, אפשר להעביר אותה לקירור לזמן קצר, רק כדי לסייע לה בהתייצבות.
  אני מקווה שבכל זאת הכל הסתדר ובקירור הכל התייצב. ספר לי איך התוצאה הסופית.

 31. מאת אביגיל:

  שלום וברכה,
  אני גרפיקאית התרשמתי מתמונות האתר באופן מיוחד. רציתי לבקש את רשותך להשתמש בהן לצורך פירסום (בהקשר שונה לגמרי מאפיה) בו הן תופענה בקטן.
  תודה, אשמח לתגובתך במהירות האפשרית
  אביגיל

 32. יקירתי, כהרגלך זה נראה פשוט הורססססס!
  תמונות מהממות והקינוח נראה משגע
  שאפו ושאפו

 33. מאת שי:

  שלום!

  במידה ואין לי אייריש קרים או כל ליקר אחר… ניתן להשמיט לחלוטין או שיש צורך בנוזל כלשהו?

  תודה 🙂

  הי שי,
  ניתן לוותר על האייריש קרים, אבל כן מומלץ להשתמש במשהו אחר שיעשיר את הטעם.
  קפה יכול להיות תחליף מצוין (גם 1/4 כוס קפה קר וגם 1 כפית אבקת קפה נמס).
  אם לא אוהבים טעמי קפה אפשר תמיד להשתמש בכמות גדולה של תמצית וניל.
  בהצלחה!

 34. מאת אלונה:

  וואו, אני רואה את העוגה ואני פשוט ללא מילים!
  אבל רציתי לשאול- יש אולי תחליף לאייריש קרים שהוא לא אלכוהול?
  תודה מראש של התשובה!

  תודה רבה אלונה!
  אפשר להמיר את האייריש קרים ב – 1/4 כוס קפה (קר כמובן). כמו כן, במקרה כזה אפשר גם להעשיר את הטעם בתוספת של כפית אבקת קפה נמס. (כדאי לטעום מעט את התערובת לפניי ההרכבה ולראות שהטעמים מוצלחים.
  בהצלחה!

 35. מאת יפית:

  לכבוד יום ההולדת האמיתי של בן זוגי (29/02/12) שנחגג רק אחת ל4 שנים החלטתי שמגיעה לו עוגה ממש חגיגית, והעוגה הזו ממש התאימה!
  בתפקיד הקערה, שימשה המסננת… במקום אייריש קרים (לא אוהבים) השתמשתי ב"פרנג'ליקו" ובמקום השוקולד למעלה פזרתי א. קקאו של ולרונה… יצאה יופי של עוגה: ענקית! מרשימה! וטעימה.
  והכי כייף – קלה מאוד להכנה!
  תודה רבה על המתכון
  🙂 יפית 

  וואו! איזה כיף לשמוע!
  מי שחוגג אחת ל – 4 שנים לגמרי ראוי לעוגה חגיגית שכזו.
  תודה רבה על הפידבק, שמחה מאוד לשמוע שיצא מוצלח!

 36. מאת נינה:

  היי שירלי
  הכנתי את העוגה אך גם כמו כמה אנשים כאן,גם אצלי הגנאש יצא לא דחוס ויבש מספיק , האם הכוונה הייתה שצריך להקציף אותו עם הכמות הנותרת של השמנת ? כי אני הבנתי שצריך רק לקפל 🙂 בכל מקרה פחדתי שכל העוגה תתפרק במקרר אז הקפאתי אותה למשך הלילה , עכשיו השאלה אם אחרי המכת קור הלילית לתת לה לנוח במקרר עם הציפוי הנוסף של השמנת עד ההגשה היום בערב? תודה ! 🙂

 37. מאת שרה:

  האם אפשר להחליף את עוגיות בישקוטי בביסוויקטים אחרים?

 38. מאת דניאל:

  איך אני יודע שהעוגה לא תתמוטט ברגע שאהפוך אותה? היא כבר נחה במקרר כל הלילה (מעל 10 שעות), אבל הבישקוטים רכים אחרי שספחו את החלב והאייריש קרים ואני חושב שאולי כדאי לשים במקפיא כדי שתהיה יותר מוצקה. מה דעתך?

  אין ברירה אלא להפוך…
  כעקרון אם קרם השוקולד נצמד היטב לשכבת הבישקוטים, אז סביר להניח שכל הקונסטרוקציה תחזיק מעמד היטב.
  אגב, הבישקוטים אמורים להיות רכים, אבל כפי שציינתי – הטבילה צריכה להיות ממש קצרה על מנת שלא יתרככו יתר על המידה.
  אם אתה ממש חושש מהתמוטטות אז אפשר בהחלט להקפיא הקפאה קצרה של שעה-שעתיים, זה לא יכול להזיק.
  בהצלחה! מאמינה שיהיה בסדר גמור, מחכה לשמוע דיווחים 🙂

 39. מאת דניאל:

  יצא מדהים וטעים בטירוף. פעם הבאה אני אולי אקפיא קצת יותר כדי שלא תתפרק בזמן שאני חותך. תודה!

 40. מאת שרה:

  שלום רב אם הקערה שלי היא יותר מ20 ס"מ בקוטר כמה עלי להוסי בחומרים או שגם ל23 ס"מ בקוטר החומרים הנ"ל יספיקו?
  מחכה לתשובה בהקדם בתודה מראש,
  שרה

  הי שרה,
  השאלה היא מה הנפח של הקערה. אם הוא קרוב לשני ליטר, אז לא הייתי משנה כמויות. אם הוא גדול בהרבה אז כדאי באמת להוסיף, אבל כדי לחשב כמה, צריך לדעת מה ההפרש.

 41. מאת מיכל:

  האם אפשר להשתמש בגבינת סימפוניה 5% במקום שמנת 30%?

  לצערי הרב לא. דרושה כאן גבינה שתהיה יציבה דיה כדי להחזיק את כל הקונסטרוקציה הזו, וגבינת סימפוניה לא תוכל לעמוד במשימה.
  מצטערת…

 42. מאת מלי:

  אני חייבת לציין שהעוגה נראית מעולה ובכלל האתר שלך מדהים. רציתי לשאול או אני מחליפה את האיירש קרים בנס קפה אני צריכה רבע כוס נס לבישקוטים ורבע כוס לגבינה או שלגבינה אני מוסיפה רק אבקת נס בלי מים ואם כן כמה בדיוק להוסיף

 43. מאת Michelle:

  Looks delicious!!!

 44. מאת אתי:

  הי שירלי, איפה אפשר להשיג תבנית בומב?

 45. מאת דנה א:

  הי, שאלה לגבי עוגת גבינה וקארד פטל (בצנצנת!) –
  האם אפשר להחליף את הפטל בתותים?
  תודה!
  דנה.

  הי דנה, ראיתי ששאלת גם במתכון הרלוונטי, השבתי לך שם.

 46. מאת ענבל שלמה:

  אתמול הכנתי את עוגת האיגלו ליום ההולדת של בני ויצא פשוט מדהים. רציתי לציין שהכנתי קלסר מיוחד שבו אני מדפיסה את כל המתכונים הנהדרים שאת מפרסמת ושהפכתי ממש למעריצה שלך… בזכותך יצרתי לי קהל מעריצים נלהב…
  אגב, אחרי שפרסנו את העוגה, חצי ממנה הקפאתי לאוהבי עוגת גלידה והשאר השארנו במקרר לאוהבי הקרם. כמובן שאחרי יום העוגה הכפילה את טעמה הטוב!!! וגם, החלפתי את האייריש קרים בפינה קולדה… לדעתי את צריכה להוציא ספר!!! את מדהימה ואני ממש אוהבת את צורת ההגשה והצילומים המפורטים של שלבי העבודה זה ממש תורם להצלחה של המתכון.
  בי, ענבל.

 47. מאת מיכל:

  היי! תודה על המתכון וההסברים המפורטים..
  אפשר לשמור את העוגה בהקפאה שבועיים לדעתך? עשיתי אותה וכעת הארוע שלו היא נועדה נדחה…
  תודה מראש!
  מיכל

 48. מאת מירב:

  קודם כל, עוגה מדהימה! ראיתי והתאהבתי!
  ניסיתי להתחכם (טעות קריטית) ולצפות את העוגה בגנאש. הבעיה היא שלא חשבתי על זה שגנאש די כבר והעוגה קצת קרסה, כלומר השתטחה לה חלקית וגם כבר לא כ"כ חלקה ויפה כי הבישקוטים זזו ממקומם. מה עושים? חשבתי אולי לנסות להוריד את הגנאש חלקית להחזיר לתבנית כדי שהצורה תחזור ואז לצפות בקצפת כמו שהייתי צריכה לעשות מההתחלה. מה דעתך? יש סיכוי שיצליח? יש דרך אחרת להציל את העוגה?
  (אני צריכה אותה לתחרות עוגות גבינה בעבודה ככה שחוץ מהטעם שאני בטוחה שמדהים, חשוב לי גם המראה…)

  תודה מראש!

  הי מירב,
  מצטערת מאוד לשמוע שהתפקשש.
  לא נראה לי שהבעיה בגנאש. העוגה ככל הנראה השתטחה בגלל שהמלית לא הייתה יציבה מספיק (תקני אותי אם אני טועה).
  קצת קשה לי לייעץ לך מה לעשות מבלי לראות מה המצב. אני מקווה שבכל זאת תסתדרי איכשהו.
  בהצלחה רבה בתחרות!

 49. מאת סיון:

  היי שירלי, ביצעתי הכל כמו שכתבת והשתמשתי בתבנית חצי עיגול בקוטר 20 והחומרים ממש לא מתאימים לכמות…. גנאש השוקולד ממש יכל למלא את כל התבנית לכן השתמשתי רק בחציו. חבל . לדעתי כדאי לבדוק שוב את הכמויות או את גודל התבנית שהשתמשת בה אולי היא גדולה יותר…. ממש חבל לזרוק סתם..

  הי סיון,
  עדכנתי עכשיו במתכון את נפח התבנית שבה יש להשתמש.
  הכנתי את העוגה הזו כבר מספר רב של פעמים, כך שאני סמוכה ובטוחה שהכמויות מדויקות.
  נראה לי שהכמות הגדולה נובעת ככל הנראה בשימוש בשוקולד עם אחוז נמוך של מוצקי קקאו, מה שהוביל אולי לגנאש דליל (אני צודקת?)
  בכל אופן, מצטערת שקצת השתבש, מקווה שתאהבי את העוגה בכל זאת.
  חג שמח!

 50. מאת אסף:

  היי שירלי,
  ראשית, גם אצלי, כמו אצל סיון מתגובה 49 נשאר מוס שוקולד, אבל אני לא בדקתי את נפח הבומב שלי לפני ההכנה, כנראה שזה היה פחות מ2 ליטר.

  בכל מקרה, בנוגע לכמויות של האבקת סוכר, כתבת ש-6 כפות זה 90 גרם, אבל לא יצא לי 90 גרם, 6 כפות הן כ-50 גרם, אז מה נכון?

  הי אסף,
  לפי מידות אוניברסליות כף אבקת סוכר = 15 גר', כך ש – 6 כפות=90 גרם.
  כמובן שמה שמצוין במתכון נכון 🙂

 51. מאת יעל:

  הכנתי את העוגה.
  יצאה מהממת ביפייה, יציבה ועומדת.

  א ב ל…
  גבינת הנפולאיון היתה מלוחה מעט והסוכר לא היה מספיק, מה שפגם בעיני בטעמה של העוגה. אילו גבינות שמנת נוספות ניתנות לשימוש?

  תודה!

  הי יעל
  אפשר כמובן במקום נפוליאון פילדפיה או מסקרפונה.
  אני מופתעת שיצא מלוח, כיוון שנפוליאון קצת חמצמצה ולא מלוחה.

 52. מאת מיכל:

  היי,

  קודם כל רציתי להגיד תודה על מתכון מקסים!
  הכנתי בעבר כמה מתכונים שלך וכולם יצאו טעימים בטירוף!
  לגבי העוגה הזאת קצת התאכזבתי 🙁 הטעם של האייריש קרים היה נורא חזק והשתלט על הטעמים של העוגה. הכנתי הכל לפי ההוראות, אחד לאחד (והשתמשתי בכוסות מדידה) והטעם היה חזק מידי (אפילו בלי לטעום – הריח של האייריש קרים חזק נורא).
  בפעם הבאה אנסה להחליף בנס קפה או סתם בחלב (אולי עם קצת וניל).
  וכמו שכתבו גולשים אחרים – גם בלילת השוקולד שלי יצאה די נוזלית למרות שהשתמשתי בשוקולד עם 60% מוצקי קקאו והמתנתי שיגיע לטמפ' החדר, וגם לי נשארה בערך חצי מכמות השוקולד.
  השתמשתי בתבנית בקוטר של 22 ס"מ (לא מצאתי 20 ב"לגעת באוכל") – יכול להיות שיש כמה סוגי תבניות באותו קוטר אבל בנפח שונה?
  שאלה נוספת – יש אפשרות להחליף את הבישקוטים במשהו אחר?

  בכל מקרה המון תודה, אמשיך להכין מתכונים נוספים וטעימים שלך (החביבים עליי ביותר – עוגת גבינה לימונית ועוגת גבינה ואוריאו)
  🙂

 53. מאת שרון:

  הכנתי את העוה לשבועות האחרון 26.05.12 ויצא מדהים
  במקום אייריש קרים השתמשתי הליקר שוקולד

 54. מאת מורן:

  היי

  רציתי לדעת האם ניתן להמיר את מלית הגבינה בקצף יציב של שמנת מתוקה ואיסטנט פודינג??
  אודה לתשובה מהירה 🙂

  מורן

 55. מאת רוית:

  היי, העוגה נראית מדהימה, ומקווה שתצליח לי….

  הכנתי את העוגה,והכנסתי אותה למקרר ללילה, גם לי כמו לשאר ,הגנאש לא יצא כזה מוצק, לא נוזלי אך גם לא מוצק כמו שיצא אצלך בתמונה. זאת על אף שהשוקולד היה קר ומוצקי הקקאו בשוקולד היו 70%.
  לדעתי הטעות היא בהוראות המתכון, שם כתוב לקפל שליש מכמות הקצפת לשוקולד ואח"כ את כל שאר הקצפת, ובתשובתך לאחד השואלים אמרת שאת מקציפה את השמנת עם השוקולד…. אז יש כאן איזושהי בעיה. מקווה שעקב כך שהגנאש לא היה כ"כ מוצק העוגה לא תקרוס שאהפוך אותה. אולי עדיף לי להקפיא אותה לפני ההפיכה?
  תודה רוית

 56. מאת אלינור:

  אני מאוהבת בך.
  אני בכלל לא אוהבת מתוקים ומעדיפה את אתרי הבישול ולא האפייה אבל מהרגע "שנקלעתי" לאתרך אני לא מפסיקה להתרשם מהמתכונים ומהיצירתיות שלך.
  הציעו רעיון-לכי עליו-תוציאי ספר!
  עם ההסברים המדהימים שלך והתמונות ה-מ-ה-מ-מ-ו-ת אין מצב שלא יחטפו!!!
  תמשיכי בעבודת הקודש המדהימה שלך-והכי חשוב אל תזניחי את הבלוג-כי זה עושה אותנו עצובייייייייים 🙁

 57. מאת אדוה:

  אני כבר שעתיים גולשת באתר ומתפעלת מהעוגות המהממות שאני בטוחה שהן גם טעימות…
  אני כל כך אוהבת לאפות איך לא נתקלתי באתר לפני כן…

  השבוע יש לביתי יום הולדת, מתכננת להכין את העוגה הנ"ל ואת היער השחור.
  יש לי שתי שאלות:
  1. האם ניתן להשתמש בגבינה אחת 30% + גבינת ריקוטה 5%? מטריד אותי שזה מאוד שמן….
  2. מכיוון שילדים אמורים לאכול מהעוגה, לא הייתי רוצה להשתמש באייריש או בנס קפה? מה התחליף הכי מתאים?

  תודה אדוה

  הי אדוה,
  ברוכה הבאה!
  אני לא ממליצה להשתמש במקרה הזה בגבינה אחרת שהיא לא גבינת שמנת. העמידות כאן מאוד קריטית וחשוב ששכבת הגבינה תהיה יציבה ושלא תגרם התמוטטות כללית. בעיניי גם הטעם של הריקוטה פחות מתאים לעוגה הזו.
  אפשר לוותר לחלוטין על ליקר או קפה (למרות שחבל). אני יכולה לספר לך שגם אצלי הילדים אוכלים את העוגה בתוספת הקפה/אייריש קרים. זוהי כמות לא גדולה שמתחלקת על עוגה שלמה, כך שבפרוסה אחת מדובר בכמות מזערית.
  בהצלחה ויום הולדת שמח!!

 58. מאת לובה:

  שלום רב
  אני מנסה להכין את העוגה ובמיוחד את שכבת השוקולד, אבל לצערי לא הצחלתי!!!
  השתמשתי בשוקולד מריר של עלית ולא שמתי דגש על אחוז הקקאו, ויצא לי מאוד רך ולא יבש בכלל ונסיתי להוסיף עוד מיכל שמנת מתוקה אחרי שקיצפתי גם כן לא עזר כרגע שמתי את הנוזל במקרר בתקווה שזה יתיבש 🙁 מאוד עצובה לזה
  האם אני יכולה להחליף את זה למוס שוקולד?

  הי לובה!
  שכבת השוקולד היא קצת טריקית, אבל יחד עם זאת היא לא ממש מסובכת, צריך פשוט להקפיד על כמה דברים –
  מוצקי הקקאו בשוקולד חייבים להיות מינימום של 56% אחרת זה בודאות לא יתמצק למרקם הרצוי.
  כמו כן, חשוב לצנן את הגנאש לטמפרטורת החדר (אין צורך לקרר במקרר). גנאש שהתקרר לחלוטין יתמצק ויתגבש.
  אני מאוד מצטערת לשמוע שלא הצליח לך, אבל אני מבטיחה שאם תקפידי על שני אלו, ההצלחה תגיע!

 59. מאת אלה:

  תודה, תודה תודה!
  תרומתי לראש השנה היתה חלה וקינוח.
  החלה המתוקה יצאה מדהימה (קלעתי חלה עגולה ואחת בתבנית יצא פשוט תאווה לעיניים ולחיך)
  והקינוח אוי הקינוח, עדיין משבחים אותי על פאר היצירה!
  שתהייה לך שנה מתוקה ומלאת יצירה!!!

 60. מאת chantel:

  Where's the English recipe lol need one desperately

 61. מאת רויטל:

  הי שירלי!
  שאלה לי:
  קניתי תבנית בומב כמו שלך. השאלה היא האם מותר עקרונית לאפות בה?? או שזה מתאים רק לעוגות קרות?
  כמו כן, האם תוכלי להפנות אותי למתכון של עוגה נוספת שיכולה להתאים לתבנית זו?? אם יש לך עוד מתכון כלשהו של עוגת מוס או אחרת שיכול להתאים פחות או יותר לתבנית, אודה לך אם תכתבי לי בדחיפות
  ממש תודה לך!!
  רויטל

 62. מאת קארין גל:

  היי שירלי… שוה נראה פשוט מהמם !
  האם ניתן לוותרעל האייריש לגמרי…. אני מעדיפה טעם גבינתי יותר…. במיוחד מסקרפונה ….
  תודה 🙂

  הי קארין,
  אפשר לוותר ולהסתפק בתמצית וניל.
  אבל בתור מכורה לאייריש קרים אני חייבת להגיד שחבל, לטעמי הוא מקפיץ בצורה משמעותית את הטעמים.
  בהצלחה!

 63. מאת קארין גל:

  היי שירלי… שוב אני…
  סליחה שאני משגעת אותך….
  אני שוקלת לשלב במקום האייריש קרים חתיכות של תותים… ( מסקרפונה עם תותים… יאמי… )
  מה דעתך ?

  זה בסדר.
  תותים ומסקרפונה זה אכן שילוב מושלם, אבל העניין הא שתותים מגירים נוזלים, ואחרי יום בקירור כל הסיפור עשוי להתמוטט בשל עודף נוזלים.
  לא מכירה את העוגה של קרין לצערי…

 64. מאת קארין גל:

  הכוונה אם את מכירה את העוגה של קרין גורן…. אז התכוונתי לשילוב הזה …

 65. מאת מיכל:

  היי שירלי! רציתי לדעת אם אץ חושבת שניתן לשלב פקאנים מסוכרים איכשהו בתןך העוגה ולא רק בתור קישוט…
  מה את אומרת?
  תודה!

  הי מיכל,
  הבעיה עם פקאנים מסוכרים היא שהם מתרככים מאוד בזמן האפייה ומאבדים את כל הקראנצ'יות והקרמליות שלהם.
  במקרה הזה הסכנה כפולה, מה גם שהבלילה לא תצליח להחזיק אותם והם ישקעו.
  הדרך היחידה שאני רואה שניתן לשלב אותם היא בבסיס. אפשר פשוט לטחון ולהוסיף לבסיס, אבל נראה לי שלא לזה התכוונת.

 66. מאת אמירה:

  יש לך רעיון לתחליף לבישקוטים?
  תודה

  עוגת טורט רגילה יכולה להיות תחליף (מסוג העוגות שנמכרות לפעמים גם בסופרמרקט).
  לטעמי הבישקוטים דווקא יותר טעימים ויותר קל להכין איתם. למה את רוצה להחליף?

 67. מאת אלינור:

  היי,
  אני השתמשתי שוקולד 85 אחוז והשארתי לשעה להתקרר לפני שער בבתי עם השמנת המוקפצת, אבל עדיין קיבלתי תערובת נוזלית, לכן הוספתי קצת אינסטנט פודינג על מנת ליצהר רצת את כל העניין, את חושבת זזה עלול לפגוע בתוצאה? השארתי אותה כל הלילה במקרר, זה יזיק אם אני אשאיר אות. עוד 10 שעות לפני הפיכתה? האם כדאי אולי להקפיא לפני ההפיכה? זה מקטין את סיכויי ההתמוטטות? אני משתתפת בתחרות וחשוב לי שתצא עוגה טובה.
  תודה רבה 🙂

  נשמע שעשית כל מה שאפשר כדי לייצב אותה, גם שוקולד עם אחוזים גבוהים מאוד וגם אינסטנט פודינג. קשה לי להאמין ששכבת השוקולד תתמוטט, אבל אני מקווה שהיא תצא טעימה.
  את בהחלט יכולה להקפיא לפניי החילוץ מהתבנית, אבל קחי בחשבון שעד שהעוגה תגיע לתחרות היא כבר תפשיר.
  אשמח מאוד לשמוע איך יצא והאם הסתדרת.
  בהצלחה רבה!

 68. מאת מיכל:

  הי שירלי
  אני בשיא של ההכנה הכל הולך מצוין אבל פתאום אני רואה שקניתי sour crema וזה נראה לי 8% או 18 % שומן זה לא טוב? עדיף לחכות למחר לקנות פילדלפיה? אני לא מהארץ אז השעות שלי שונות מחכה לתשובה כדי לדעת מה לעשות…
  תודה!!!

  כן, את צריכה cream cheese, פילדפיה זה מצוין.
  בהצלחה וחג שמח!

 69. מאת =):

  נראה מעולה!!!!!!!!!!!!!!!

 70. מאת שי:

  היי שירלי,
  ברצוני להכין את העוגה ליום הנישואים ה25 של הוריי,
  2 שאלות:
  1. האם היא חייבת להישאר בקירור לילה שלם או שמספר שעות במקפיא יעשו את העבודה? (לא בטוחה שאוכל להכין לילה לפני..)
  2. חיפשתי את הביסקוטים במספר חנויות ולא מצאתי..איפה ניתן לרכוש אותם?
  תודה
  שי

  הי שי,
  בישקוטים ניתן להשיג בכל סופרמרקט, הם נקראים לפעמים לשונות חתול ונמצאים באזור של העוגות/עוגיות וכו'.
  אני בכל מקרה ממליצה לשמור את העוגה הזו כמה שעות טובות בקירור לפניי ההגשה, אפשר גם להקפיא אותה לאחר הקירור רק כדי לוודא חילוץ קל, אבל לא הייתי ממליצה רק להקפיא. אפשר להכין אותה אפילו כמה ימים מראש ולשמור בקירור.
  בהצלחה ומזל טוב!

 71. מאת שי:

  נזכרתי בעוד שאלה..
  האם אפשר להשתמש בציפוי בשוקולד לבן?

  במקום השוקולד המריר?
  בוודאי, אין בעיה

 72. מאת ירדן:

  אז ככה, סיימתי עכשיו לצפות את העוגה ונראה לי שיצא מדהים! מחכה כבר למחר בערב כדי לטעום!
  גם לי כמו הרבה אנשים פה חלק המוס שוקולד יצא נוזלי, הפתרון שלי היה מאוד פשוט- קיררתי אותו לכמה שעות ויצא מושלם.
  תודה רבה על מתכונים שמוציאים אותי מלכת הבית פעם אחר פעם!

  שנה טובה לכולם

 73. מאת רינה:

  רציתי לשאול אם במקום אייריש קרים אפשר להשתמש בתמצית אפיה בטעם אייריש קרים של MAIMONS?ואם כן מה המינון שצריך להשים?
  והעוגות שלך נראות טעימות ויפות!!!!!!!!

 74. מאת רינה:

  ועוד שאלה בנוגע לשאלתי הקודמת…אם ישלי במתכונים ליקר קפה/ר תפוז/קפה וכל המשקאות האלכהולים שמשמשים באפיה ..אפשר להחליף בתמציות אפיה של MAIMONS שיש בסופרים?ומה המינון ?אם רשום לי כף ליקר כמה אני אמורה להשים שיש לי תמצית?והאם זה אותו טעם?

  הי רינה,
  אני לא מכירה את התמציות האלו, אבל אני מניחה שאין שום בעיה להשתמש בהם במקום בליקר.
  כיוון שבתמצית הטעם מאוד מרוכז יש להשתמש בכמות קטנה, אני מעריכה ש – 1/2 כפית – כפית יספיקו.

 75. מאת ויויאן:

  היי העוגה מרשימה מאודדדדד וטעימה מאוד
  ברצוני עכשו לשאול אותך עם ניתן לקבל מתכון לאיגלו שוקולד בלבד ללא גבינה

 76. […] עוגת איגלו – עוגת גבינה, אייריש קרים ושוקולד […]

 77. מאת טניה:

  היי שירלי,
  אני חושבת שאת אופה נהדרת!! וכל המתכונים שלך שאני מכינה יוצאים נהדר! כל העוגות יוצאות טעימות וכולם נהנים 😉
  אבל הייתה לי בעיה עם הטירמיסו.. הכנתי את הכל היה טוב.. אבל אחרי זה כשחתכתי מסתבר שהגבינה לא התייצבה… (העוגה הייתה במקרר יותר מ12 שעות).. ואז לאט לאט כל הגבינה נזלה והעוגה קרסה לצערי. את יודעת אולי מה עשיתי לא נכון? השתמשתי בגבינה 25%. ראוי לציין שבכל זאת הטעם נהדר! 🙂

  הי טניה, אני ממש מצטערת לשמוע.
  כשהכנתי ופרסמתי את העוגה הזו, הכנתי אותה עם נפוליאון 30%. מאז תנובה הספיקו לקזז באחוזי השומן של הגבינה הזו והם היום עומדים על 25%. אני לא בטוחה שזה ההבדל שגרם לקריסתה של העוגה, אבל יכול מאוד שכן.
  אני לא יודעת אם מתחשק לך להכין אותה שוב, אבל במידה וכן אני ממליצה להשתמש בגבינה עם מינימום 30% שומן ואם מתאפשר מסקרפונה (40%) אז אפילו טוב יותר.

 78. מאת יעל:

  היי חן, הכנתי בעבר את העוגה והיא מעולה אבל לא שמרה על הצורה בחיתוך. אם אני אוסיף ג'לטין מומס הגבינה לפני הערבוב עם הקצפת, את חושבת שהיא תהיה יציבה יותר?

 79. מאת טל:

  היי,

  האייריש קרים הוא משקה על בסיס שמנת. אם אחליף אותו במשקה שאינו על בסיס שמנת (למשל, קפה קר רגיל) זה לא יפגע ביציבות העוגה?

  תודה,
  טל

 80. מאת דסי:

  היי,
  רציתי מאד לשאול במה אפשר להמיר את האייריש קרים ?
  אני רוצה להכין את זה היום לכבוד יום נישואיי ה-5 🙂
  אבל לצערי אין לי את האייריש בבית.. האם זה מאסט או שיש דרך שיצא טוב גם בעלדיו?!

  אגב,
  זו הזדמנות לומר תודה על המון מתכונים טעימים ומושלמים.. ובעיקר החלק האהוב עליי הוא עוגות הרושם! שתמיד עושות את העבודה..
  🙂

 81. מאת ניקה:

  היי שלום ,היתי שמחה מאוד אם תעני לי על התושבה כי לאימי יש אוטוטו יום הולדת וחשבתי להכין לה את העוגה הזו ..עכשיו הקערת בומב שקניתי מזמן היא בקוטר 26 ובדקתי מה הנפח שלה והנפח שלה הוא 4.900 .. עכשיו לא מצאתי קערה בבית אצלי שהיר בקוטר 20 ס"מ וגם לא מצאתי באף חנות .. אז היתי רוצה לדעת איך אני ידע כמה כמויות של שמנת וכו' אני צריכה ? כאילו איך אני מחשבת את זה ? אין לי מושג וגם לא הבנתי כלכך את החישובים שבאינטרנט …. אז אני נידפקתי ?:( כי ממש רציתי להכין לה את העוגה הזו .. אבל אני לא יודעת כמה כמויות אני צריכה במדויק .. וקניתי 3 גבינות פילדלפיה 🙁 עם 678 גרם .. ואין לי מושג כמה באמת אני גרם וכו אני צריכה לכל המרכיבים אשמח אם תעזרי לי בבקשה כי זה ממש חשוב לי 🙁 כי אני כבר אבודה ולא יודעת מה לעשות ומפחדת לעשות סתם שגיאות
  תודה רבה !!

 82. מאת מור:

  שלום,
  אני מאוד מעוניינת לעשות עוגה בסגנון הזה לכבוד יום ההולדת של בני, הבעיה היא שהן אני והן ביתי הגדולה לא אוכלות דברי חלב. האם ניתן להחליף את הגבינה שבמנת מתוקה ואינסטנט פודינג?
  אשמח לעזרה
  מור

 83. מאת טלי:

  שלום
  הכנתי את העוגה אבל בגלל המזג האויר החם אני ממש מפחדת שהיא תקרוס, האם ניתן להקפיא אותה אחרי לילה במקרר, ואם כן אז כמה זמן לפני ההגשה שלא קרוס לי לגמרי בזמן ההגשה

 84. מאת אולה:

  היי 🙂 תודה רבה על המתכון. האם אפשר להחליף את מלית השוקולד בריבת חלב? או שמלית השוקולד היא זו שמייצבת את העוגה?

 85. מאת אודיה:

  הי. בהחלט מרשים. האם לדעתך אפשר להחליף את האירייש קרים בליקר גראנד מרנייה או ליקר דובדבנים או ברנדי( לפי מה שיש בבית)?

  אפשרי, רק כדאי לוודא קודם לכן שאוהבים את הטעם, כי העוגה כולה עשויה לקבל את הטעם של הליקר.
  בהצלחה!

 86. מאת ספיר:

  האם ניתן להחליף את עוגיות לעוגיות אחרות ?

  קצת קשה לי לחשוב על עוגיות אחרות שיהיו דומות בתכונות שלהם לבישקוטים, כלומר שיתאפשר לסדר אותם בצורה כזאת ויחד עם זאת שיהיו רכות.

 87. מאת סתיו:

  היי, העוגה נראית נהדר ואני לא יכולה לחכות כבר להכין אותה!
  שאלה טכנית – באיזה צנטר השתמשת לזילוף מסביב לעוגה?

  תודה! 🙂

  שמחה לשמוע!
  השתמשתי בצנטר כוכב ברוחב 1 ס"מ

השארת תגובה

(נדרש)

(נדרש)